Cvičíte první krůčky nebo máte doma malého neposedu? Řešením jsou vodící kšíry. Dávají dítěti pocit svobody a vy ho máte přesto stále pod kontrolou. Kšíry brání dítěti vběhnout do vozovky a bezpečně ho jistí v místech, kde se může snadno ztratit. Lehce se připínají a dítě nijak neomezují v pohybu. A co teprve první zkušenosti na odrážedle, kdy hrozí nehezký pád…
Mezi maminkami jsou dva tábory. Jeden vodící kšíry zatracuje a říká – a to je jistě správné – že dítě se má naučit padat. To bezesporu. Druhý – většinou maminky malých divochů – tuto pomůcku oceňují. Některé děti jsou totiž opravdu divoké nebo se nechtějí, a to ani na okamžik, nechat vést za ruku. V těchto případech se vodící kšíry mohou hodit. Zvlášť když žijete v rušném městě. Jak pro bezpečí a pohodu dítěte, které se raduje z vlastní samostatnosti tak i pro váš klid.
Zanedbatelný jistě není ani názor odborníků. Ti se shodují na tom, že časté vodění dětí za ruku způsobuje zakřivení páteře, vytažené ruce nad hlavu špatné zapojení břišních svalů a postavení plosek nohou. Kšíry jsou tedy v tomto případě tou lepší alternativou.
Maminka Monika, dnes již 4 leté dcery, má svou zkušenost, kdy by vodící kšíry ocenila: „Emilce byl rok a půl a jela si na plastové motorce – odrážedle – po chodníku mezi domy, v klidné části vesnice, kde bydlíme. Ani nevím, jak se to stalo, dle mě nějaký kamínek pod kolečko, ale najednou vidím Emilku, jak leží bříškem na chodníku a strašný řev a krev. Vyrazila si zub. Jasně, byl mléčný, a nyní ve čtyřech letech ji prostě chybí zub a naroste nový, ale řeším stažení dásně, které logicky po absenci zubu nastalo, a tak uvidíme, kolik prostoru bude druhý zoubek mít. Kdybych měla kšírky, je otázkou, jestli by se to stalo, nebo by se to stalo jinak. No hlavně, že jsme zdravé.“