Oblíbený hrdina Super Mario ve filmu i jako hra!

Super Mario je série videoher a nově i film a akční stolní hra!

Tématem videohry i filmu je dvojice italských bratrů instalatérů Mario a Luigi, kteří putují světy Houbového království a překonávají složité překážky, aby se dostali až k unesené princezně Peach a zachránili ji od zlé obří želvy jménem Bowser. Světů je v království zpravidla 8 a každý z nich se skládá ze 4 až 8 různorodých levelů s narůstající obtížností, obsahující nepřátele, z nichž nejčastější jsou Goomba (malý hnědý chodící tvor připomínající houbu), Koopa Troopa (želva s krunýřem, který lze dále použít) nebo Piranha Plant (masožravá rostlina žijící v rourách).

Levely též obsahují power-ups zlepšováky na jejich zdolávání, např. Super Mushroom (Super houba) vylepšující odolnost hráče, Fire Flower (Ohnivá květina) umožňující střílet ohnivé koule či Star (Hvězda) způsobující dočasnou nesmrtelnost a zabití většiny nepřátel. V některých hrách se rovněž objevuje přátelský dinosaurus Yoshi, který Mariovi a Luigimu pomáhá a umožňuje například snězení některých nepřátel nebo chůzi po ostrých předmětech. Typické jsou rovněž zelené nebo jinak barevné roury, pomocí nichž může hráč cestovat do jiných částí úrovně či žluté bloky s bílými otazníky, ze kterých může hráč získat různé předměty, jako jsou např. power-upy, ale i mince. Když hráč posbírá sto mincí, získá jeden doplňující život. Po úspěšném pokoření všech světů a osvobození princezny se objevují různé bonusové světy, levely, minihry apod.

Film Super Mario

Super Mario je nejen skvělá videohra, ale od 6.4.2023 byla uvedena v kinech i premiéra Super Mario Bros. ve filmu! Film je přesně tím, čím je videohra. Je tedy příběhem dvou bratrů instalatérů, kteří chtějí zachránit princeznu a jejich cestu kříží mnoho překážek a zařívají mnoho dobrodružství.

OMRKNOUT KINA >>

Akční stolní hra Super Mario

Kromě filmu přišla na české pulty i akční stolní hra Super Mario, kterou si děti hned zamilovaly. Hra je od značky TOMY, což značí kvalitu zpracování a hezký desing. Hra Super Mario je určena dětem od 4 let a užijí si ji i dospěláci! Ikdyž s elíbí hra i dospělým, děti ji zvládnout úplně v klidu i o samotě, protože je jednoduchá a přesto tak zábavná! Stačí zasouvat dřívka do sudu, ve kterém je Mario umístěn a čekat, komu Mario vyskočí. Celý průběh hry je opravdu napínavý a přisaháme, že se pokaždé lekneme, protože nikdo nikdy neví, kdy Mario vyskočí.

PROHLÉDNOUT HRU NA E-SHOPU >>

 

Související články